Är du senior? Nu finns träning för dig i Järvastaden.

Ett foto på Kia med texten Kialu Seniorträning

Är du senior? Välkommen att träna i Järvastaden!

Pris:
Första gången du är med på gruppträning med Kialu är det gratis, så du får chansen att träffa mig och testa hur det är. Därefter kan du som är 65 år eller äldre välja att betala för en gång i taget (84:-) eller köpa Kialus biljettpaket med 40% senior-rabatt!
Biljetterna kan du använda på alla pass där Kialu-biljetter gäller.

Studio Kialu ligger i samma hus som hunddagiset Trygga Hund och entrén hittar du på kortsidan mot Mulle Meck. Det finns gott om parkering, du kan komma med buss eller pendeltåg.

PS. Innehållet i träningspassen kan ändras efter vad som efterfrågas, t.ex. mer eller mindre dans. Vissa saker tummar jag aldrig på, såsom uppvärmning, träna styrka, rörlighet och balans så dessa finns alltid med på mina träningspass med seniorer. Glädjeträning i form av dans rekommenderar jag till alla, det är så kul att det inte ens känns som träning.

Vem är Kia?
Jag är licensierad personlig tränare och har många utbildningar inom olika träningsformer t.ex. speciellt för seniorer. Träning har jag jobbat med sedan 2013, först vid sidan av annat arbete men från början av 2019 på heltid.
Att träffa människor och dela rörelseglädje är det bästa jag vet!

Hör gärna av dig via mail om du har frågor till kialundberg@kialu.se

Det kommer bli en härlig och rolig höst!

Priser:
Är du 65 år eller äldre köper du Kialu-biljetter till 40% lägre pris,
1 biljett 84 kr
5 biljetter 360 kr
10 biljetter 660 kr
20 biljetter 1200 kr
30 biljetter 1620 kr
40 biljetter 2040 kr
50 biljetter 2400 kr
65 biljetter 3000 kr
För beställning: maila mig (kialundberg@kialu.se) eller säg till i samband med klass.
Du kan betala direkt med Swish nr 1232696433, eller till bankgiro 595-6594 och få kvitto.
Det går också bra att välja betalning med faktura, då behöver jag få ditt för- och efternamn plus postadress (gata, nr, postnr, stad).

Skicka dm eller mail (kialundberg@kialu.se) om du undrar över något 🙂

VÄLKOMMEN!

Kia Lundberg, KIALU
Ett foto på Kia med texten Kialu Seniorträning